zasnoubení // pěna okolo


Foukal vítr a začínal příliv. Velkou šusťákovku vypůjčenou od jedný francouzský babičky si vázala pevně kolem pasu, po pár kilometrech na starých velkých kolech se docela zpotili a navzdory větru a brzký hodině už mělo slunce docela sílu. Obzor nad Utah Beach zalilo zlatý světlo a na druhý straně pláže někdo plavil zapřažený koně. Antickej výjev a utahování uzlu na zašlý šusťákovce ji na malou chvilku zaměstnalo.

Najednou začala v mořský pěně rozeznávat pohyb. Zmáčená postava jí přinesla hrst mušlí a prej jestli . . . řekla jo. A oba věděli, že takhle budou šťastný. Spolu. 

S kapsama plnýma lastur procházeli Day D Museum věnovaný vylodění v Normandii. Tíživou expozici v proskleným hangáru dělí od pláže, kde se toho tolik stalo, val s vysokou pouštní trávou.

Chtěli se na to místo ještě naposledy podívat. Našli ale už jen divoký moře. A oba věděli, že se toho ještě může hodně stát.

3. 8. se budou brát a dvě poloviny splynou v ležatou osmičku. Tohle srpnový odpoledne chtějí stát vedle sebe a u dvou řek, co se stečou v jednu si připomenout, že spolu jsou šťastný.